8305AG-02LF
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
8305AG-02LF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:4
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : Yes/No
Series : -
Input : HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL
Supplier Device Package : 16-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 250 MHz
Voltage - Supply : 1.425V ~ 3.465V
Package / Case : 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8305A
Description : IC CLK BUFFER 2:4 250MHZ 16TSSOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:4 250 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)